Göçmenlik

Göçmen vizeler ABD’ye kalıcı olarak yerleşecek kişiler için gereklidir. Bu kişiler ABD’de çalışma niyetinde olmasalar dahi göçmen vize ile ABD’ye seyahat etmelidirler. ABD Göçmenlik yasalarına göre göçmen vizeleri şu dört kategoride verilmektedir:birinci derece akrabalar, aile dayanaklı göçmenler, iş dayanaklı göçmenler, yeşil kart kurası olarak da bilinen çeşitlilik göçmen vize kura programı.

Genellikle bir göçmen vizesi almak isteyen ve başka bir ülkenin vatandaşı olan kişiye bir Amerikan vatandaşı ya da yasal göçmen statüsünde olan bir kişi ya da bir işveren sponsor olmalıdır ve bu kişi adına Amerikan Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu tarafından onaylanmış bir başvurunun olması gerekmektedir.

Aile Dayanaklı Göçmen Vizeler
Birleşmiş Milletler Göçmen Kanunu’na göre aile dayanaklı vizeler iki gruba ayrılmaktadır, birinci derece akrabalar ve aile birleşimi. Daha detaylı bilgi için lütfen ilgili sayfayı ziyaret ediniz.

Nişanlılık Vizesi
Web sitemizin bu alanı size nişanlılık vizesi ile ilgili kolayca anlaşılabilen yönergeler sağlamak için geliştirilmiştir.

İşveren Dayanaklı Göçmen Vizeler
Amerikan Göçmenlik Yasası, Amerikan ekonomisinde yeni iş fırsatları yaratacak ticari işletmeler için yatırımda bulunmak üzere gelmek isteyen kişilere vize imkanı tanımaktadır.

Green Card Programı
Her sene düzenlenen DV programından, basit ama katı bazı kurallarla sınırlandırılmış yeterlilik şartlarına uyan kişiler yararlanabilmektedir.

Geri Dönen Yerleşik Yabancı Müracaatları
ABD’ne giriş yapamamış kişilerin, tekrar ABD’ne dönebilmeleri ve ikametlerini yeniden tesis edebilmeleri için yeni bir göçmen vizesi almaları gerekmektedir.

Bize Mesaj Gönderin

Hızlı İletişim Formu

    captcha
    *Lütfen yukarıdaki kodu giriniz.