ABD’de İngilizce Kursu ve

F1 Ögrenci Vizesi

Amerika Birleşik Devletleri’nde İngilizce dil eğitimi almak isteyenler F-1 öğrenci vizesine başvurabilmeleri için gerekli I-20 formu ve akseptans mektubu tarafımızdan sağlanabilmektedir.

F1 Öğrenci Vizesi, herhangi bir eğitim kurumunda dil öğrenmek veya eğitim almak için başka bir ülkeden Amerika’ya gelmek isteyen öğrenciler için verilen geçici vizedir. F1 vizesi sadece Amerika’da bir okuldan kabul edilmiş veya kaydı tamamlanmış öğrenciler için geçerlidir.

Herşeyden önce, akreditasyonu tamamlanmış bir okuldan kabul edilmiş olmalısınız. Biz burada aday öğrencilerimizin ingilizce eğitimlerinin başlayabilmesi için başvuru sürecinin mümkün olan en kısa sürede ve en rahat bir biçimde tamamlanmasından emin oluyoruz. Kursumuz ingilizcenin nasıl yazılması, konuşulması, okunması ve etkili bir şekilde anlaşılmasının eğitimini vermektedir. Amerika’da eğitim için Ingilizce kursunu seçtikten sonra, bir kayıt başvuru formu doldurmanız gerekmektedir.

ABD’deki dil kursuna başvurup kabul edildikten sonra size ait olan I-20 formunuzu teslim alacak ve Amerika’daki eğitiminiz boyunca, eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabileceğinizi ispat etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca bir F1 vizesi için, ABD Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine başvuruda bulunarak burada bir görevliyle mülakata girmeniz gerekecektir. Görüşme yapmayı planladığınız zamanı ayarladıktan sonra önceden alacağınız bir randevu size vize işlemleriniz için yeterli zamana sahip olmanızı sağlayacaktır.

1. Başvuru formu (Biz gönderiyoruz)

2. Geçerli olan pasaportunuzun resminizin bulunduğu iki sayfanın fotokopisi

3. ABD’de okuyacağınız süre boyunca geçiminizi karşılayabilecek bakiyenizi gösteren banka hesabınıza ait hesap ekstresi gerekmektedir. Banka hesabınızda bulunması gereken minimum miktar:

– 6 aylık kurs için 6,000,- USD (yada TL karşılığı)
– 1 yıllık kurs için 12,000,- USD (yada TL karşılığı)

4. Hesabınızda yukarıda belirtilen miktarlar mevcut değil ise, size biri sponsor olabiliyor. Bu sponsorun ailenizden biri olmasi tercih sebebi olsa bile aile dışından biri olmasi da kabul edilebilir.

5. Sponsorunuzun yukarıda belirtilen rakamları gösteren banka ekstresi

6. Sponsorunuzdan size maddi destekte bulunacağına dair noterden imzalı mektup gerekmektedir. Mektubun taslağını biz size gönderiyoruz.

7. Lise ya da Üniversite diploma fotokopisi

Mali ayrıntılarınız ve okula katılımınız gideceğiniz okul tarafından onaylandıktan sonra vizeniz için gerekli belgeleri size gönderiyoruz.

Aylik kurs ücreti: İlk 3 ay 1500.- USD.

3 aydan sonra aylık kurs ücreti okulun bulunduğu şehre bağlı olarak 350.- USD ile 460.- USD arasında değişmektedir.

Bize Mesaj Gönderin

Hızlı İletişim Formu

    captcha
    *Lütfen yukarıdaki kodu giriniz.